Головні нюанси при виборі холодильного обладнання

Головні нюанси при виборі холодильного обладнання

Для ефективного вибору обладнання на підприємство слід зосередитися на кількох ключових аспектах. Аналізуючи їх уважно, можна забезпечити оптимальне функціонування обладнання та задоволення потреб бізнесу.


Чим відрізняються побутові холодильні установки від професійних

Холодильники для домашнього використання відрізняються переважно дизайном, розміром і обмеженим функціоналом, включаючи лише базові опції. Однак професійне холодильне обладнання призначене для виконання різноманітних завдань та має більший функціонал. Воно може бути спеціалізованим для:

 1. Охолодження напоїв: Професійні холодильники для барів та ресторанів зазвичай оснащені системами охолодження, що забезпечують швидке охолодження напоїв до оптимальної температури.
 2. Довгострокового зберігання продуктів харчування при низьких та середніх температурах: Великі промислові холодильники та холодильні камери використовуються у сферах, де необхідно тривалий термін зберігання продуктів, наприклад, у ресторанах чи магазинах харчових продуктів.
 3. Вітрини в магазинах та ресторанах: Професійні вітрини для продуктів дозволяють приваблювати увагу клієнтів, забезпечуючи ефективний демонстраційний простір для продуктів.

Професійне обладнання призначене для високого навантаження та оптимізації робочих процесів у комерційних умовах.


Вимоги для компресора та регулювання параметрів холодильної установки

Техніка харчової промисловості повинна відповідати високим стандартам санітарно-гігієнічних норм, і особливу увагу слід приділяти наступним аспектам:

 • Рівень шуму під час роботи: Мінімізація рівня шуму є важливим параметром для забезпечення комфорту працюючого персоналу, особливо при тривалому перебуванні поруч із холодильниками. Тиха робота техніки важлива для забезпечення сприятливого робочого середовища.
 • Використання екологічного озонобезпечного хладогенту: Використання безпечних для навколишнього середовища хладагентів є важливим аспектом, який дозволяє зменшити негативний вплив на екосистему та зберегти природні ресурси.
 • Наявність терморегулятора із мінімальним кроком: Наявність точного терморегулятора із мінімальним кроком дозволяє створювати оптимальні умови для зберігання різноманітних продуктів. Це важливо для забезпечення збереження якості та безпеки продукції.

Враховуючи ці аспекти, техніка для харчової промисловості відповідає вимогам сучасних стандартів та сприяє забезпеченню безпечних і ефективних умов для обробки та зберігання продуктів харчування.


У чому різниця між середньотемпературними та низькотемпературними холодильними установками

Середньотемпературні та низькотемпературні холодильні установки відрізняються за призначенням і температурним режимом, що впливає на їхню ефективність у зберіганні різних продуктів.

Середньотемпературні холодильні установки:
 • Призначення: Нетривале зберігання продукції, такої як напої, десерти, вода, товари у герметичній тарі.
 • Температурний режим: В межах від 0 до 10°С.
 • Характеристики: Використовуються для торгових точок, ресторанів та магазинів, де потрібно забезпечити короткотермінове зберігання продукції при оптимальних температурних умовах.
Низькотемпературні холодильні установки:
 • Призначення: Тривале зберігання продуктів, таких як заморожені овочі, ягоди, м'ясо, напівфабрикати, морозиво.
 • Температурний режим: Від 0 до -18°С.
 • Характеристики: Використовуються у магазинах, складах та ресторанах для забезпечення довгострокового зберігання продуктів при низьких температурах.

Такий розподіл дозволяє оптимізувати умови зберігання відповідно до вимог конкретного типу продукції, забезпечуючи її якість та безпеку відповідно до потреб бізнесу.


Що впливає на вибір холодильного обладнання

Основні моменти, що вимагають уваги при виборі холодильних камер і шаф:

 • Площа приміщення, де безпосередньо буде розміщено обладнання. Монтаж провадиться на місці установки;
 • Частота та обсяг завантаження продукцією;
 • Тривалість зберігання продуктів.


Якщо обсяг продукції невеликий, то підійде до використання холодильна шафа, якщо велика, то камера холодильна.


Для забезпечення довгострокової безпеки продукції рекомендується віддавати перевагу техніці, виготовленій з нержавіючої сталі. Цей матеріал має декілька переваг, які роблять його ідеальним для умов харчової промисловості.


Стійкість до корозії є однією з ключових переваг нержавіючої сталі, що забезпечує високий ступінь безпеки продуктів та тривалість обладнання. Гладка поверхня та легкість очищення дозволяють уникнути утворення бруду та забезпечують високі гігієнічні стандарти. Міцність та довговічність цього матеріалу забезпечують тривалу експлуатацію обладнання, а висока стійкість до механічних впливів гарантує надійність його роботи.

Крім того, важливо, щоб обладнання було оснащене функцією самодіагностики, яка автоматично виявляє можливі збої у системі. Це значно спрощує процес обслуговування та усуває неполадки у найкоротший строк.


З точки зору проведення санітарно-гігієнічних заходів, зручніше використовувати установки з верхнім розташуванням холодильного агрегату. Установки з верхнім розташуванням холодильного агрегату сприяють ефективнішим санітарно-гігієнічним процедурам та підтриманню високих стандартів чистоти.