Рекомендації по догляду за холодильним обладнанням

Рекомендації по догляду за холодильним обладнанням

Аби забезпечити тривалий термін служби холодильного обладнання, слід ретельно й регулярно його обслуговувати і дотримуватися правил експлуатації. Регулярний технічний огляд і догляд за обладнанням допомагають уникнути поломок та підтримувати його ефективність на високому рівні. Такий підхід дозволяє забезпечити не лише оптимальні умови для зберігання продуктів, а й зберегти безпеку та гігієну в харчовій сфері.

Зазвичай, холодильні та морозильні камери використовуються для зберігання харчової продукції. У випадку несправності техніки може виникнути ризик з'явлення шкідливих мікробів та бактерій на зберіганих продуктах. Тому важливо регулярно обслуговувати та дотримуватися правил експлуатації, щоб уникнути подібних проблем і забезпечити безпеку харчових запасів.

Важливу роль у стабільній роботі холодильників відіграє температурний режим приміщення, де вони встановлені. Переконайтеся, що кондиціонери або спліт-система в торговому залі впораються з високою температурою. Оптимальний мікроклімат для забезпечення ефективної роботи холодильного обладнання зазвичай знаходиться в межах від 23 до 25 градусів Цельсія.

Крім того, важливо очищати повітря в приміщенні, де розташована холодильна шафа. За наявності масляних парів конденсатор може швидко забруднюватися, що збільшує ризик виходу агрегату з ладу. Регулярне очищення повітря допомагатиме забезпечити ефективну роботу холодильного обладнання.

Щоб забезпечити нормальну експлуатацію холодильної техніки, важливо проводити регулярне обслуговування. Правильна технічна підтримка допомагає побутовому або промисловому холодильнику не лише ефективно охолоджувати, але й подовжити термін його служби. Це також дозволяє уникнути витрат на потенційний ремонт.


Як доглядати за холодильною, морозильною технікою?

Важливо забезпечувати чистоту та охайність холодильних вітрин, а також дотримання персоналом особистої гігієни, для забезпечення безпеки здоров'я клієнтів. Керівництво повинно регулярно контролювати процес чищення як зовнішніх, так і внутрішніх частин обладнання. Корисно складати графік технічного обслуговування агрегатів для забезпечення їх ефективної роботи.

Найважливіша порада – перед будь-якими роботами з технікою необхідно відключити її від електромережі. Це є ключовим кроком для забезпечення безпеки персоналу, а також для запобігання непередбаченим ситуаціям та пошкодженню обладнання.

Регулярне очищення внутрішньої частини холодильників є важливою процедурою для забезпечення їх нормальної роботи і дотримання високих стандартів гігієни. Рекомендується проводити цю процедуру не рідше одного разу на тиждень. Це не лише поліпшить зовнішній вигляд апаратів, але й допоможе видалити шкідливі мікроорганізми, забезпечуючи безпечне зберігання продуктів.

Алгоритм виконання дій буде наступним:

  • забрати з холодильника продукти, які там зберігаються;
  • відключити обладнання від електроживлення;
  • зйомні частини (бортики, решітки) промити теплою мильною водою, бажано з додаванням дезінфікуючої хімії;
  • видалити з нижньої ванни сторонні предмети, ретельно очистити її від бруду і промити.


Під час обслуговування холодильних агрегатів важливо дотримуватися заходів безпеки. Співробітникам, які займаються цією роботою, рекомендується працювати в рукавичках, оскільки миюча хімія може зашкодити шкірі рук.

Для очищення зовнішніх частин холодильника від забруднень можна використовувати мильну воду або нейтральний побутовий миючий засіб. Після завершення процедури рекомендується ретельно прополоскати поверхню чистою водою і добре висушити.


У процесі обслуговування холодильника забороняється

  • використовувати розчинники та абразивні засоби, які можуть пошкодити оснащення холодильної камери і її поверхні;
  • допускати попадання води на електричні частини, а також плафони і вентилятори;
  • застосовувати спиртові розчини для очищення елементів з метакрилата, так як це може призвести до погіршення стану поверхні.Після того як холодильне обладнання було повністю очищено від бруду, пилу і жиру, можна повернути всі зняті частини на свої місця і підключити його до електромережі. Рекомендується закладати продукти тільки тоді, коли температура всередині камери досягне нормальних робочих показників.


Якщо ви помітили, що після миття холодильник чи морозильна шафа працює не належним чином, вимкніть їх від електроживлення і негайно зверніться до професіоналів. Досвідчені фахівці виконають сервісне обслуговування, визначать причини нестабільної роботи техніки і усунуть їх в найкоротші терміни.